نکات ضروری، پیش از آغاز سئو

همان‌طور که نمی‌شود از میان‌بر به تناسب اندام پایدار رسید، نتایج مناسب و پایدار در سئو، حاصل یک پروسهٔ صحیح با اولویت‌بندی‌های زمان‌بندی شده و منعطف خواهد بود. مگر این که خطرات قرص‌ها و داروهای تناسب اندام را بپذیرید. گاهی ممکن است نتایج جالبی هم بگیرید. اما اگر کسی با قرص چیزی را تضمین کرد، شک کنید.

استراتژی صحیح، یک استراتژی منعطف خواهد بود، که برای هر کسب‌و‌کار، شخصی‌سازی شده است. اما ذکر این چند نکته، برای برنامه‌ریزی یا اجرای صحیح سرفصل‌های بعدی، ضروری خواهد بود.

نکات ضروری پیش از آغاز سئو
چند نکتهٔ ضروری پیش از شروع

– اولویت‌بندی تکنیک‌ها و فعالیت‌ها: تکنیک‌های سئو بر مبنای نیاز الویت‌بندی می‌شوند. هیچ‌گاه منابع، به طور مساوی در تکنیک‌ها و فعالیت‌ها تقسیم نمی‌شود. توان و بودجهٔ سئو، باید همیشه بر یک یا دو حوزهٔ اصلی، تمرکز بیش‌تری داشته باشد. انتخاب تکنیک‌ها، همیشه بر اساس اهمیت عمومی حوزهٔ مرتبط با آن صورت نمی‌گیرد. بلکه بر مبنای شرایط رقابت و وضعیت موجود، متفاوت هستند.

– چرخ‌دنده‌های بازاریابی: برای «بازاریابی» در حال حاضر چه می‌کنید؟ برای «بازاریابی دیجیتال» چطور؟ به هماهنگی و همسو کردن سئو با سایر فعالیت‌ها فکر کنید. چه مخاطبی را در وب، مد نظر دارید؟ با ارائهٔ چه محتوایی، می‌توانید تعاملات منفعت‌سازی از این مخاطبان داشته باشید؟ به سایر حوزه‌های بازاریابی دیجیتال فکر کنید و شخصیت‌های تکمیل‌کننده‌ای برای هر کدام تصور کنید.

– نظم و ریتم پروسه‌ها: هرچند تمام توان ما، به طور مساوی در ۷ سرفصل زیر تقسیم نخواهد شد، اما تناسب فعالیت‌ها ضروری‌ست. اگر ۱۰۰۰ واحد توان دارید، همه را یک‌جا هزینه نکنید. میان‌مدت و بلندمدت را همیشه در نظر داشته باشید.

– توان اجرایی و بودجه: چه کسی مسئول سئو خواهد بود؟ آیا سئوی شما متکی به یک نفر است؟ چه مقدار بودجه دارید؟ چه مقدار از توانایی تیم خود مطمئن هستید؟ نتایج هزینه‌ها از نظر شما باید چه نتیجه‌ای داشته باشد؟ پاسخ این پرسش‌ها مشخص می‌کند که در رقابت با سایرین کجای کار ایستاده‌اید و می‌توان چه انتظاری داشت.

– نتایج و داده‌ها: اگر بر مبنای داده‌ها تصمیم نگیرید، تیر به تاریکی زده‌اید. خواندن داده‌ها، ممکن است اولویت‌بندی، نظم و ریتم پروسه‌ها یا بودجه‌بندی را تغییر دهد. بدون داده‌ها تقریبا هیچ‌چیز، از جمله سئو، ممکن نیست.

– مشورت بگیرید: از چند نفر متخصص مشورت بگیرید. اگر یک شرکت بزرگ هستید، حتما افراد متخصصی را برای گفت‌و‌گو دعوت کنید. هر مشورتی، شانس گمراه‌کننده بودن دارد. شما هستید که تشخیص می‌دهید.

زمان را فراموش نکنید: روزها می‌گذرند و تصمیمی گرفته نمی‌شود. طبیعی‌ست. بزرگ‌ترین کسب‌و‌کارها هم توان محدودی دارند. اگر به سئو اهمیت می‌دهید، با برنامه‌ریزی، زمانی را برای شروع کار مشخص کنید. ملزومات و اهداف را تعیین کنید. و با پیگیری، کار را آغاز کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *