استفادهٔ حداکثری از منابع مالی، برای نتایج واقعیِ سئو

منابع به صورت عمومی شامل تعداد افراد درگیر در موضوع و البته بودجه خواهد بود.

اگر می‌دانید سئو چطور باید دنبال شود، بودجه را قبل از هر چیز، به افراد تخصیص دهید. مهارت افراد می‌تواند مثل هر فنّ دیگری، بازی را تغییر دهد. شناخت مهارت فنی افراد، چه در سئو و چه در هر امر تخصصی دیگری، موضوعی‌ست جداگانه که از این مقاله جداست. اما همیشه افراد متخصص بهتر از بسته‌های از پیش طراحی شده عمل می‌کنند. شرایط هر کسب‌و‌کار، نیازهای خودش را ایجاد می‌کند. و طبیعتا بدون نیازسنجی و اولویت‌بندی، جز پیشرفت‌های محدود و اغلب مقطعی، چیز دیگری اتفاق نمی‌افتد.

قیمت استخدام متخصص سئو
اگر منابع کافی و بلند مدت ندارید، شاید سئو انتخاب مناسبی نباشد.

هزینه‌های دیگری هم در سئو وجود دارند:

– بهبود یا ایجاد زیرساخت فنی

– رپورتاژ آگهی و بک لینک

– تولید و انتشار محتوا

– فعالیت‌های مرتبط در شبکه‌های اجتماعی

– ابزارها، نرم‌افزارها یا دسترسی‌های ویژه

به جز این‌ها، بسیاری هزینه‌های غیرمستقیم وجود دارند که ممکن است به بهبود سئو کمک کنند. مثلا طراحی یک رابط کاربری جدید ممکن است با اصلاح لینک‌دهی داخلی، به بهبود چرخهٔ اعتبار منجر شود.

اما به طور عمومی، فهرست بالا، اصلی‌ترین هزینه‌های جاری در سئو هستند. اگر چیزی از قلم افتاده یا نکته‌ای می‌بینید، لطفا با من در تماس باشید.

اما چگونه این منابع در سئو هزینه می‌شوند؟

بر اساس تحقیقاتی که انجام داده‌اید، وضعیت رقبا و اهداف مشخص شده‌اند. اکنون یک نسخهٔ اولیه از استراتژی در اختیار دارید. تکنیک‌ها را بر اساس شکل تاثیرگذاری و زمان کسب نتایج دسته‌بندی کنید. معمولا لینک‌سازی، بهینه‌سازی فنی و محتوا اصلی‌ترین و فوری‌ترین هزینه‌ها خواهند بود.

درک این که هر کدام از ۷ سرفصل بالا، چگونه بر سئو تاثیرگذار هستند، بسیار مهم است. مثلا اگر در محتوا سرمایه‌گذاری کرده‌اید اما زیرساخت فنی مناسبی ندارید، ممکن است تقریبا هیچ نتیجه‌ای نگیرید. یا اگر بدون محتوای متناسب، حجم زیادی لینک بسازید، ممکن است پیشرفت‌های مقطعی کسب کنید یا تاثیر منفی ببینید.

معمولا بهینه‌سازی‌های فنی، موازی با تولید محتوا و لینک‌سازی در جریان هستند. اگر وب‌سایت بزرگی دارید، به تناسب نیازها و تغییرات کسب‌و‌کار، سئوی وب‌سایت هم باید بازبینی شود.

صرفا بر اساس تجربهٔ شخصی: به طور میانگین، یک وب‌سایت صفر کیلومتر، در اغلب صنایع و حوزه‌ها، بین ۱ تا ۳ سال تا جلو زدن از ۸۰ درصد رقبا کار دارند. اگر موفقیتی در کار باشد.

بنابراین، برای برطرف کردن این سه نیاز اصلی، بودجه را حداقل ۶ ماهه تقسیم کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *